Manager transporturi

Cerințe:

  • cunoașterea bună a limbii române și ruse, engleza constituie avantaj
  • experienţă profesională de cel puţin 2 ani de în poziţie similară
  • cunoaşterea calculatorului la nivel de utilizator
  • excelente abilități de comunicare și negociere
  • cunoștințe în domeniu legislației vamale
  • capacitate de a lua decizii și de a lucra cu câteva sarcini concomitent
  • permis de conducere

Responsabilități:

  • Asigură transportul mărfurilor de la furnizori externi
  • Asigură în permanență suport și coordonează șoferii camioanelor
  • Ține legătura cu partenerii externi referitor la importuri
  • Ține legătura cu vămile de la frontiera Moldovei prin care trece marfa, în cadrul îndeplinirii documentelor pentru trecerea mărfii.
  • Colaborează cu furnizorii de transporturi și brokerii vamali
  • Raportarea rezultatelor obținute

Compania oferă:

  • un pachet salarial atractiv și motivant în dependență de nivelul profesional și rezultatele muncii;
  • condiții de munca legale, salariu lunar garantat, dotare corespunzătoare;
  • oportunitatea de a munci într-o companie în continuă dezvoltare, într-un mediu de lucru profesionist, cu posibilități de promovare și dezvoltare profesională continuă.

Locația biroului: m. Chișinău, sec. Botanica, str. Cetatea Albă, 176

Persoanele interesate vor trimite CV în limba română cu specificarea postului pe adresa: resurseumane@arabesque.md.
Telefon pentru detalii: +373 22 636858.

E-mail: resurseumane@arabesque.md
Telefon: +373 22 636858